Liderzy Biznesu - Koło Naukowe Uniwersytetu Rzeszowkiego

Aktualności

II Ogólnopolska Konferencja „Logistyka i Jakość” w Lublinie

11-04-2016

 

 

W dniach 07 – 08 kwietnia roku 2016 delegacja z Uniwersytetu Rzeszowskiego w składzie: Agnieszka Kaciuba i Dorota Ziobro reprezentowały Uniwersytet Rzeszowski na Ogólnopolskiej Konferencji organizowanej przez Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie pt.„Logistyka i Jakość”.

                7 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie konferencji, na samym początku głos zabrał dziekan prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Pastuszak, który przywitał wszystkich ciepłym słowem. Następnie wystąpiła prof. dr hab. Elżbieta Skrzypek przewodnicząca Komitetu Naukowego, która podziękowała za tak licznie nadesłane prace oraz przywitała wszystkich występujących.

Obie uczestniczki konferencji występowały w pierwszym dniu. Dostały na wstępie: książkę, która zawierała referaty wszystkich uczestników którzy brali czynny lub bierny udział, certyfikat, harmonogram, identyfikator oraz gadżety UMCS w Lublinie. Konferencja była podzielona na cztery sesje referatowe. W I sesji wystąpiła Agnieszka Kaciuba wraz z referatem „Zarządzanie wiedzą jako czynnik decydujący o konkurencyjności organizacji”, który przygotowała wraz z Justyna Olak, natomiast w II sesji referatowej Dorota Ziobro wystąpiła z referatem przygotowanym z Michał Zybura i Karolina Wołowiec „Statystyczna kontrola jakości w aspekcie zarządzania jakością”.

Agnieszka Kaciuba i Justyna Olak w referacie zawarły istotne informacje na temat koncepcji zarządzania wiedzą, jej charakterystyką, celami, funkcjami oraz strategiami. Ponadto, przedstawiły zależność pomiędzy zastosowaniem tej koncepcji, a uzyskaniem przewagi konkurencyjnej na rynku. W referacie zostały przedstawione czynniki, które decydują o konkurencyjności oraz na co zwrócić uwagę przy zastosowaniu tej koncepcji.

W referacie Dorota Ziobro, Michał Zybura, Karolina Wołowiec zawarli informacje na temat statystycznej kontroli odbiorczej, ich rodzajach, ryzyku dostawcy i ryzyku odbiorcy oraz metodach zarządzania jakością. Przedstawili również zasady budowy, elementy, idee oraz rodzaje kart kontrolnych Shewharta. Ostatnim zaś wątkiem były błędy pomiaru – opis i rodzaje.

Po zakończeniu każdej sesji referatowej odbywała się dyskusja i przerwa kawowa. Na zakończenie pierwszego dnia odbył się konkurs na najlepsze wystąpienie oraz uroczysty obiad. Wieczorem odbył się bankiet, w którym to organizatorzy podziękowali Pani prof. i opiekunowi koła za pomoc w organizacji konferencji. Później studenci spędzali czas na zapoznawaniu się, opowiadaniu o swoich osiągnięciach i Kołach Naukowych, które reprezentowali.

W piątek, 8 kwietnia odbył się ostatni dzień konferencji. Kolejni uczestnicy przedstawili swoje referaty. Tak jak w poprzednim dniu tak i w tym odbył się pod koniec konkurs na najlepsze wystąpienie oraz uroczysty obiad. Uczestnicy Konferencji z wielką przyjemnością wyrazili swoje zainteresowanie udziałem w konferencji, jeżeli taka odbyła by się na Uniwersytecie Rzeszowskim.

 

                                                                                                                                                                                                         

                                                                                   Przewodnicząca Sekcji ”Ekonomicznych Zastosowań Matematyki”,

                                                                                                                   działającego  w  Kole Naukowym Liderzy Biznesu

                                                                                                                                                                              Dorota Ziobro.

powrót do listy wpisówpowrót do listy wpisów

Aktualności

15-04-2016

Podsumowanie II konferencji "Badanie naukowe z perspektywy studenta”.

Dnia 14 kwietnia 2016 roku na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się II edycja studenckiej konferencji naukowej.
13-04-2016

Spotkanie otwarte Koła Naukowego Liderzy Biznesu

Dnia 14.04.2016r. odbędzie się spotkanie otwarte Koła Naukowego o godz. 17:00 w sali C5.
zobacz wszystkie

Wydarzenia

21-01-2015

Otwarte seminarium pt. "Strona internetowa od podstaw".

Kolejne seminarium przygotowane przez Koło Naukowe Liderzy Biznesu przy współpracy z firmą Ideo.
11-12-2014

Seminarium e-commerce

Udział w seminarium jest BEZPŁATNY! Liczba miejsc ograniczona!
zobacz wszystkie