Liderzy Biznesu - Koło Naukowe Uniwersytetu Rzeszowkiego

Ekonomia kulturowa

Ekonomia Kulturowa

Świat początku XXI wieku to miejsce kurczących się zasobów naturalnych włączając w to miejsca dla nas samych. Z jednej strony jesteśmy świadkami bezprecedensowego wzrostu liczby ludności, powodującego napięcia między narodami i społecznościami w różnych sferach  życia, a z drugiej ‘zmniejszania się’  świata w wyniku procesów ekonomicznej, politycznej i  kulturowej globalizacji. Wszystkie te zjawiska sprawiają,  że pokonywanie różnic w celu znalezienia porozumienia i zapewnienia możliwości rozwoju staje się, z jednej strony, trudniejsze, z drugiej zaś coraz ważniejsze i jednocześnie coraz częściej ucieka poza utarte dotąd schematy działania. W tym kontekście, w świecie rosnących napięć i nieustannego dążenia do rozwoju i sukcesu, pojęcia „kultura”  i „ekonomia” (szczególnie jako nauka o niewystarczających zasobach i ich alokacji) oraz rozumienie zjawisk zachodzących w tych dwóch wydawałoby się nie mających ze sobą wiele wspólnego sferach, nabiera szczególnego znaczenia.

Dlaczego istnieje tak dużą różnorodność nie tylko poziomów ale i wzorów rozwoju gospodarczego? Dlaczego skądinąd uniwersalne i obiektywne prawa ekonomiczne i zasady gospodarowania nie są w jednakowym stopniu źródłem dobrobytu dla wszystkich krajów świata? Czy są jakieś wartości i zachowania, które są uniwersalne i podzielane przez wszystkie narodowości, oraz takie, które są unikalne dla określonych społeczności? Na te i wieli innych jeszcze pytań starają się znaleźć odpowiedź członkowie sekcji Ekonomii kulturowej.

Realizowane badania:

"Zaufanie a rozwój gospodarczy"

 

 

Kontakt:

Opiekun sekcji: dr Damian S. Pyrkosz

Aktualności

15-04-2016

Podsumowanie II konferencji "Badanie naukowe z perspektywy studenta”.

Dnia 14 kwietnia 2016 roku na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się II edycja studenckiej konferencji naukowej.
13-04-2016

Spotkanie otwarte Koła Naukowego Liderzy Biznesu

Dnia 14.04.2016r. odbędzie się spotkanie otwarte Koła Naukowego o godz. 17:00 w sali C5.
zobacz wszystkie

Wydarzenia

21-01-2015

Otwarte seminarium pt. "Strona internetowa od podstaw".

Kolejne seminarium przygotowane przez Koło Naukowe Liderzy Biznesu przy współpracy z firmą Ideo.
11-12-2014

Seminarium e-commerce

Udział w seminarium jest BEZPŁATNY! Liczba miejsc ograniczona!
zobacz wszystkie